RN731JTTD4120B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4120B25
Description
RES 412 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
412Ohm
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD4120B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4120B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 412Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C