RN731JTTD4120B05
Mfr.Part #
RN731JTTD4120B05
Description
RES 412 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
JESD-609 Code :
e3
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
412Ohm
Tolerance :
±0.1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN731JTTD4120B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4120B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 412Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C