RN731JTTD40R7F50
Mfr.Part #
RN731JTTD40R7F50
Description
RES 40.7 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
40.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD40R7F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD40R7F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 40.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C