RN731JTTD40R7D50
Mfr.Part #
RN731JTTD40R7D50
Description
RES 40.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
Resistance :
40.7Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm