RN731JTTD4072D50
Mfr.Part #
RN731JTTD4072D50
Description
RES 40.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
40.7kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Pbfree Code :
RN73
Datasheets
RN731JTTD4072D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4072D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 40.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C