RN731JTTD4072D10
Mfr.Part #
RN731JTTD4072D10
Description
RES 40.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
40.7kOhm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C