RN731JTTD4072C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4072C25
Description
RES 40.7K OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
40.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm