RN731JTTD4072C10
Mfr.Part #
RN731JTTD4072C10
Description
RES 40.7K OHM 0.25% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.25%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
40.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C