RN731JTTD4072B10
Mfr.Part #
RN731JTTD4072B10
Description
RES 40.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
40.7kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm