RN731JTTD4072A10
Mfr.Part #
RN731JTTD4072A10
Description
RES 40.7K OHM 0.05% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Resistance :
40.7kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Tolerance :
±0.05%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C