RN731JTTD4071F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4071F50
Description
RES 4.07K OHM 1% 1/16W 0603
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
4.07kOhm
Surface Mount :
yes
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm