RN731JTTD4071F10
Mfr.Part #
RN731JTTD4071F10
Description
RES 4.07K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
4.07kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD4071F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4071F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.07kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C