RN731JTTD4071D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4071D25
Description
RES 4.07K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
4.07kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
RN73
Height :
450μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4071D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4071D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.07kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C