RN731JTTD4071C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4071C25
Description
RES 4.07K OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
4.07kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD4071C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4071C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.07kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C