RN731JTTD4071B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4071B50
Description
RES 4.07K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Resistance :
4.07kOhm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Power Rating :
63mW