RN731JTTD4071B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4071B25
Description
RES 4.07K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
2
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
4.07kOhm
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD4071B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4071B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.07kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C