RN731JTTD4071B10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD4071B10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 4.07K OHM 0.1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.07kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
RN73
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Feature :
Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V