RN731JTTD4071B05
Mfr.Part #
RN731JTTD4071B05
Description
RES 4.07K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
4.07kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD4071B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4071B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.07kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C