RN731JTTD4071A25
Mfr.Part #
RN731JTTD4071A25
Description
RES 4.07K OHM 0.05% 1/16W 0603
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Working Voltage :
75V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.07kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD4071A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4071A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.07kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C