RN731JTTD4071A10
Mfr.Part #
RN731JTTD4071A10
Description
RES 4.07K OHM 0.05% 1/16W 0603
Resistance :
4.07kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm