RN731JTTD4070F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4070F50
Description
RES 407 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
407Ohm
RN73
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W