RN731JTTD4070F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4070F25
Description
RES 407 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
407Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD4070F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4070F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 407Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C