RN731JTTD4070F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4070F100
Description
RES 407 OHM 1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
407Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD4070F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4070F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 407Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C