RN731JTTD4070F10
Mfr.Part #
RN731JTTD4070F10
Description
RES 407 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
407Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%