RN731JTTD4070D50
Mfr.Part #
RN731JTTD4070D50
Description
RES 407 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
407Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD4070D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4070D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 407Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C