RN731JTTD4070D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4070D100
Description
RES 407 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.5%
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
407Ohm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD4070D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4070D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 407Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C