RN731JTTD4070B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4070B50
Description
RES 407 OHM 0.1% 1/16W 0603
2
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
407Ohm
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD4070B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4070B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 407Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C