RN731JTTD4022F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4022F25
Description
RES 40.2K OHM 1% 1/16W 0603
yes
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
40.2kOhm
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount :
yes
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4022F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4022F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 40.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C