RN731JTTD4022B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4022B25
Description
RES 40.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Operating Temperature :
155°C
RN73
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Width :
800μm
Length :
1.6mm
Resistance :
40.2kOhms
Datasheets
RN731JTTD4022B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4022B25
RN73 Series, Thin Film, 40.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C