RN731JTTD4022B05
Mfr.Part #
RN731JTTD4022B05
Description
RES 40.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
40.2kOhm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W