RN731JTTD4021F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4021F25
Description
RES 4.02K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
e3
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
4.02kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD4021F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4021F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.02kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C