RN731JTTD4021D10
Mfr.Part #
RN731JTTD4021D10
Description
RES 4.02K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
4.02kOhm
Datasheets
RN731JTTD4021D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4021D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.02kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C