RN731JTTD4021B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4021B25
Description
RES 4.02K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
4.02kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD4021B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4021B25
RN73 Series, Thin Film, 4.02kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C