RN731JTTD4021B05
Mfr.Part #
RN731JTTD4021B05
Description
RES 4.02K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
4.02kOhm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD4021B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4021B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.02kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C