RN731JTTD4020F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4020F50
Description
RES 402 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
402Ohm
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Composition :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
2
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD4020F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4020F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 402Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C