RN731JTTD4020F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4020F25
Description
RES 402 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
402Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
e3
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD4020F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4020F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 402Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C