RN731JTTD4020F10
Mfr.Part #
RN731JTTD4020F10
Description
RES 402 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
402Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD4020F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4020F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 402Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C