RN731JTTD4020D50
Mfr.Part #
RN731JTTD4020D50
Description
RES 402 OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
402Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD4020D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4020D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 402Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C