RN731JTTD4020C50
Mfr.Part #
RN731JTTD4020C50
Description
RES 402 OHM 0.25% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
Resistance :
402Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD4020C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4020C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 402Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C