RN731JTTD4020C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4020C25
Description
RES 402 OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
402Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD4020C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4020C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 402Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C