RN731JTTD39R7D50
Mfr.Part #
RN731JTTD39R7D50
Description
RES 39.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
2
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
39.7Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%