RN731JTTD39R7B25
Mfr.Part #
RN731JTTD39R7B25
Description
RES 39.7 OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Resistance :
39.7Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm