RN731JTTD39R2F25
Mfr.Part #
RN731JTTD39R2F25
Description
RES 39.2 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Resistance :
39.2Ohm
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD39R2F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD39R2F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 39.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C