RN731JTTD39R2B50
Mfr.Part #
RN731JTTD39R2B50
Description
RES 39.2 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
RN73
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
39.2Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD39R2B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD39R2B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 39.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C