RN731JTTD39R0F25
Mfr.Part #
RN731JTTD39R0F25
Description
RES 39 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Resistance :
39Ohm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD39R0F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD39R0F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 39Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C