RN731JTTD39R0F100
Mfr.Part #
RN731JTTD39R0F100
Description
RES 39 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
39Ohm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD39R0F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD39R0F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 39Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C