RN731JTTD39R0B50
Mfr.Part #
RN731JTTD39R0B50
Description
RES 39 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
39Ohm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD39R0B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD39R0B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 39Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C