RN731JTTD3972D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3972D50
Description
RES 39.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
39.7kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C