RN731JTTD3971F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3971F25
Description
RES 3.97K OHM 1% 1/16W 0603
RN73
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Resistance :
3.97kOhm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD3971F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3971F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.97kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C