RN731JTTD3971D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3971D25
Description
RES 3.97K OHM 0.5% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Resistance :
3.97kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Pbfree Code :
EAR99
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD3971D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3971D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.97kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C